Oświadczenie
Covid - 19
Wytyczne dla Przedszkola
przedszkole1.jpg
Bo wszystko zaczyna się od przedszkola...
,Pragniemy
 ,aby Twoje Dziecko rozwijało się w miłej
przyjaznej atmosferze
i w pełni wykorzystywało  swoje
.możliwości
To właśnie zapewni Twojemu Dziecku
wykwalifikowana kadra pedagogiczna
.naszego przedszkola
,Nowocześnie wyposażone
 duże i przestronne sale oraz
cudowna lokalizacja
zapewni dzieciom aktywne spędzanie
czasu, a rodzicom dogodny dojazd
 

To dla wszystkich trudny czas, ale damy radę i wkrótce wrócimy do normalności...!

 Szanowni Rodzice!
Niestety  ,
Rząd zdecydował o zaostrzeniu panującego już lockdownu na terenie całego kraju  w tym zamknięciu przedszkoli.
 
Nowe obostrzenia będą obowiązywać od 27 marca do 18 kwietnia br.
Wydarzenia  z  życia  naszego przedszkola

22 marca  młodsze i starsze dzieci oficjalnie przywitały Wiosnę . Odbył się Wiosenny Bal, słodki poczęstunek, a na koniec wspólnie pożegnaliśmy Marzannę. Teraz to już wiosna musi do nas przyjść!!!

164054370_2758132357849414_8828509524195

W zeszłym tygodniu zeróweczka z wielkim zaangażowaniem przygotowywała się do powitania wiosny. Poznawaliśmy zwiastuny wiosny, a nasza klasa zakwitła za sprawą wiosennych kwiatów! Dowiedzieliśmy się dużo o dawnych zwyczajach żegnania zimy i witania wiosny. Zbudowaliśmy przepiękną Marzannę i nauczyliśmy się piosenki specjalnie dla niej. "Marzanno Marzanno ty zimowa panno, dziś Cię utopimy bo nie chcemy zimy!" Teraz wiosna już musi przyjść.

21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień "Kolorowej Skarpetki" czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ponieważ w tym roku przypada on w niedzielę, my świętowaliśmy już dziś! Wszyscy na znak solidarności, radości i akceptacji osób z zespołem Downa założyliśmy skarpetki nie do pary. Ale było wesoło!

A skąd taki sposób świętowania? Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia - trisomia 21. Jeden chromosom więcej - taki nie do pary, jak nasze kolorowe skarpetki.

Dziś w przedszkolu odbył się Wiosenny Koncert. Elfy przygotowały muzyczną niespodziankę dla Kangurków. Pięknie wykonali wybrane przez siebie piosenki a następnie zaprosili młodszych kolegów na poczęstunek.

Bawiliśmy się wspaniale !!!

W piątek Elfy wspólnie stworzyły kalendarz. Oznaczyliśmy w nim święta, nasze urodziny. Zaprojektowaliśmy okładkę. W każdym momencie możemy do niego zajrzeć i przypomnieć sobie jaki dziś miesiąc, dzień, pora roku.

W naszym przedszkolu jak zwykle mnóstwo pracy, zabawy i uśmiechu. Pora na podsumowanie tygodnia w grupie Kangurków... 

Przedszkolaki z "Błękitnego Pałacyku" nigdy się nie nudzą... Nauka i kreatywne zabawy to nasza pasja:-)

A tak Kangurki pracowały, gdy tematem przewodnim była KUCHNIA:-) Same pyszności, mniam, mniam....

Pozostając w temacie kuchni dziś Elfy i Kangurki wzięły sprawy w swoje ręce i samodzielnie przygotowały pyszne kanapki na śniadanie. Dla wielu było to nowe i ciekawe doświadczenie.

W Błękitnym Pałacyku u naszych najmłodszych przedszkolaków już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. W tym roku dzieci bawiły się w swoich salach, które były kolorowo i bajecznie przystrojone balonami i serpentynami. Przedszkolaki z dumą prezentowały przepiękne stroje. Pojawiły się księżniczki, policjanci, wróżki i wiele innych. Przy skocznej i rytmicznej muzyce, dzieci bawiły się w najlepsze. Na zakończenie odbył się słodki pączusiowy poczęstunek, bo tak wypada w tłusty czwartek. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby w tym dniu na twarzach dzieci gościł tylko uśmiech i radość.

Dziś w zerówce kumulacja: bal karnawałowy, tłusty czwartek oraz urodziny Mai i Mateusza. Ależ to była epicka impreza! Musicie to zobaczyć !

Dziś zeróweczka uczyła się w działaniu. Pierwszym zadaniem było samodzielne odnalezienie w wyprawce do podręcznika kart z literami (trening zadaniowy, odnajdywanie się w nowych sytuacjach, rozumienie poleceń), następnie wydarcie ich z kart (trening motoryki małej). Z tak przygotowanych pomocy układaliśmy swoje imiona oraz inne wyrazy (graficzne rozpoznawanie liter, synteza i analiza wzrokowa). Wszystko w formie zabawy! Takiego skupienia na twarzach dawno nie widziałam.

Nasi młodsi koledzy z Błękitnego Pałacyku każdego dnia ciężko pracują, aby dołączyć w przyszłości do naszego grona. Dzisiaj ciekawskie Elfy testowały śnieg

A, że zima nie odpuszcza , Elfy więc pozostają w jej tematyce. Badamy właściwości śniegu, sprawdzamy czy naprawdę jest taki czysty. Na koniec zdolne Elfiki stworzyły zimowy krajobraz.

Miniony tydzień u Kangurów był POSZUKIWANIEM sposobów pomagania zwierzętom w zimie!

Zerówka podsumowała dziś tydzień o ptakach w zimie nie lada zadaniem - dzieci wykonały ozdobne zawieszki do karmienia ptaszków. Zabawa była udana, bo było brudno i kleiście, a po kilku godzinach zawiesiliśmy nasze gotowe stołówkowe ozdoby na drzewie w ogrodzie szkolnym.

Takie zawieszki możecie także wykonać w domu: potrzebna żelatyna, mieszanka ziaren dla ptaków i foremki. Miłej zabawy życzy zerówka!

Zerówkowicze życzą wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrówka i wiele radości!

„Laurki dla Dziadków”

Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków

są dla wszystkich babć i dziadków.

A dziadkowie wraz z babciami

już czekają przed domami.

Przez lornetki patrzą w dal

wystrojeni jak na bal.

141267630_441192803898369_23620915169429

W zerówce wielkie przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. Dzieci ćwiczą wierszyki i piosenki, które przedstawią w krótkim programie artystycznym. Występ oczywiście nagramy dla wszystkich rodziców i dziadków. Dziś uczniowie stworzyli przepiękne portrety swoich Dziadków, które przekażą im w formie prezentów.

Przedszkolaki nie mają czasu próżnować

"Ulepiły dziś bałwana " korzystając z cudnego białego puchu. Zabawy było przy tym bez liku.

Dziś naszych przesympatycznych przedszkolaków odwiedził Hardkorowy Święty Mikołaj . Przyniósł worek pełen prezentów, w zamian dzieciaki przygotowały śliczne przedstawienie.

Wesołe przedszkolaki życzą wszystkim zdrowych, spokojnych i wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.

Ostatnie przygotowania do Świąt w najmłodszej grupie.

A to "kangurkowa" fotorelacja z nauki pojęć: długi/krótki i wykonywania ćwiczeń rozwijających małą motorykę - przewlekanie sznurka...

Nasza zeróweczka ciągle świątecznie!

Zeróweczka nastraja się już świątecznie : codziennie zadania z kalendarza adwentowego, nauka piosenek, suszenie plastrów pomarańczy. Wczoraj ubraliśmy choinkę i stworzyliśmy karty z pięknymi drzewkami z makaronu!

Tak spędziliśmy Mikołajki w przedszkolu.

Pędzle i nożyczki poszły w ruch:-) A później... ABAŻUR - trudne słowo, ale nie dla naszych Kangurków:-P

W grupie Kangurków i Elfów Dzień Pluszowego Misia minął pod hasłem PANDA. Ciocie pięknie pomalowały dzieciom buźki, rodzice założyli odpowiednie ubranka. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy. Wykonaliśmy pracę plastyczną (oczywiście Pandę ). Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Kolejny dzień pełen wrażeń

Dziś Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Zerówkowicze dowiedzieli się skąd taka tradycja, obejrzeli film o niedźwiedziach i sławnych misiach oraz pobawili się w zabawy ruchowe z misiami w rolach głównych. Później zrobiliśmy własne misie z BALONÓW! A na koniec obejrzeliśmy bajkę z ulubionym misiem wszystkich dzieci.

No i okazało się, że Dzień Misia bez misia też może być fajny!

Za nami pracowite dni... Kangurki rozmawiały o zwierzętach domowych oraz tworzyły rozmaite prace plastyczne.

Nasi artyści podczas balu.

Dziś w zerówce odbył się BAL JESIENI. Były tańce, przebierańce, zabawy, malowanie dyń oraz urodziny Franka! Tyle atrakcji na raz!

Nasze zapracowane Kangurki dobrze wiedzą, że bez przedszkolnych przyjaciół byłoby im bardzo, bardzo smutno. W podziękowaniu za koleżeństwo tworzą dla siebie serduszka.

Tu wiewiórka, tam jeż.... a w przedszkolu zapracowane Kangurki

U Elfów kolejny wesoły i wypełniony nauką dzień . Tym razem poznawaliśmy różne emocje i wyrażaliśmy je odpowiednimi minami. Pracowaliśmy w naszych ćwiczeniach oraz wykonaliśmy piękne rysunki farbami:)

Dziś zerówkowicze wybrali się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Następnie stworzyliśmy prace plastyczne "Przyszła pani jesień" z użyciem plasteliny. To była świetna praca kreatywna i doskonały trening paluszków.

Dziś Elfy poznały graficzny znak literek B i P. Wymieniały wyrazy zaczynające się na te litery. Rozpoznawały wyrazy po ich zapisie. Poradziły sobie z tymi zadaniami naprawdę znakomicie . Później wykonały przepiękne jesienne drzewo.

Elfy i Kangurki wyruszyły na poszukiwanie jesieni:-) Czy udało się zebrać troszkę zbiorów...?

Dziś zerówkowicze trenowali motorykę małą. Najpierw szkolili się w trudnej sztuce zapinania guzików, później budowali jesienne grzyby z klocków, a na deser ćwiczyli rękę rysując po śladzie po drewnianych tabliczkach.

"Od Malucha do Starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". W Błękitnym Pałacyku były to wspólne gry i zabawy, wata cukrowa oraz piękne dyplomy. Wszyscy uważamy, że takie święta mogłyby być codziennie!!!

Wczoraj w zerówce był dzień pod hasłem koła. Poznaliśmy je jako figurę geometryczną, różnicowaliśmy pod względem wielkości i koloru, tworzyliśmy zbiory, przeliczaliśmy, szukaliśmy przykładów w otaczającym świecie. Na koniec nie lada wyzwanie : stworzyć pracę plastyczną rysując TYLKO koła. To zadanie rozwija nie tylko kreatywność, ale także motorykę dłoni, bo kółek narysowaliśmy dziś całą masę!

Kangurki i Elfy uczą się, jak bezpiecznie poruszać się na drogach naszego miasta.

Wczoraj zerówkowicze zaliczyli pierwsze zajęcia umuzykalniające. Uczyli się rytmiki, rozpoznawania wysokich i niskich dźwięków, bawili się w wyliczanki i łapki, a do tego nauczyli się piosenki o jesieni! Brawa dla naszych sześciolatków!

Dziś zerówkowicze uczyli się czytania globalnego swojego imienia. Później rozmawialiśmy o tym, czy znamy podstawowe informacje o sobie (imię i nazwisko, wiek, adres), określaliśmy swoje cechy wyglądu, by na koniec stworzyć bardzo trudne prace plastyczne - autoportrety. Wyszły znakomicie, i już zdobią ścianę w klasie (z zachowaniem wszelkich wytycznych przeciwdziałania pandemii )

Jak wszyscy wiemy szczęśliwe dzieci to brudne dzieci. U naszych kangurków kolorowy zawrót głowy:)

Kodowanie. To w ostatnim czasie nasze przedszkolaki lubią robić najbardziej. Wiele się uczymy i wspaniale przy tym bawimy.

Dziś zeróweczka odbyła swój pierwszy, bardzo ważny spacer: utrwalaliśmy zasady poruszania się po ulicy, uczyliśmy się poprawnego przechodzenia przez jezdnię i zapoznaliśmy się z okolicą. A w piątek dzieciaki szalały na nowym placu zabaw.

Dziś "Kangurki" rozpoczęły dzień tradycyjnie od nauki.

qq.jpg
p5.png

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki

Już jutro rozpoczynamy rok pełen niepewności i obaw ale także pełen zabaw i przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.
Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.

POWROT.jpg

Przed nami krótkie wakacje, abyśmy mogli zmienić się dla Was, rzecz jasna na lepsze!!!

Po "lodowatym" poranku, ochłodzenia ciąg dalszy . Nic, w tak gorące dni, nie zastąpi chlapania w wodzie. W naszym przedszkolu dzieci nie nudzą się nigdy!!!

U nas dziś powiało chłodem.Tak, tak w środku upalnego lata. Zadanie specjalne-rozmrożenie zabawek. Hahaha

W dniu dzisiejszym pod przewodnictwem Naszej Kasi odbyły się warsztaty krawieckie dla najmłodszych. Była super zabawa.

Dziś u nas bombowa zabawa z masami plastycznymi typu piankolina. Hurra !!!

U nas w przedszkolu jak zwykle najpierw musimy popracować potem możemy się bawić.

Oto tydzień w Naszej zeróweczce.

U Nas temat tygodnia to:

Ach ta pogoda zmienna jest! Nasze dzieciaczki ciężko pracują, ale mają też czas na relaks.

Tak u Naszej zeróweczki wyglądał tydzień przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Chodź był on nietypowy ale bardzo pracowity dla naszych przedszkolaków 👏. Wszystkim moim dzieciom chciałabym bardzo podziękować za pozytywne podejście do sytuacji, za sumienność z jaką wykonywane są wszystkie prace domowe i za ciągły uśmiech, który nie znika z Waszych buziek. 

Jakże ważny dla wszystkich czas relaksu👩‍🎨

Moje kochane Żabki w swoich domkach ciężko pracują 👏 jestem z Was bardzo dumna.
Ciocia Milenka

Mali artyści to My ! Wspaniała zeróweczka z Błękitnego Pałacyku. Dzisiaj bawimy się plamą.

Dziś nasze przedszkolaki pod czujnym okiem Pani Agnieszki przeniosły nas w świat teatru. Zaopatrzeni w bilety i dobre humory oglądaliśmy przedstawienie pt "Czerwony Kapturek". To było wspaniałe doświadczenie 👍🎭🐸🐻

Dziś jak nakazuje tradycja w całym przedszkolu królowały pączki 😋👌🐻🐸🍩

U naszych przedszkolaków kolejny pracowity dzień. Najpierw literki, a potem teatrzyk... Ani przez chwilkę się nie nudzimy:-)

Mali artyści to My ! Wspaniała zeróweczka z Błękitnego Pałacyku. Dzisiaj bawimy się plamą.

A tak nasza zeróweczka przygotowywała się do dnia św. Walentego. Prawda, że piękne to ich wspólne serducho. Niezwykle pracowita grupa ❤😘

W Błękitnym Pałacyku nie nudzimy się ani przez chwilę 👍😉🐻🐸. Dziś jako mali czytelnicy braliśmy udział w ciekawych zajęciach w bibliotece pedagogicznej. Oglądaliśmy książki, teatrzyk, przypomnieliśmy zasady prawidłowego zachowania się. To był kolejny udany dzień 📚❤️

Jak walentynki to tylko z żabkami, misiami i zeróweczką. Bardzo się cieszymy, że ten dzień mogliśmy spędzić razem podczas Balu Karnawałowego. Wszystkim zakochanym życzymy dużo miłości 💞💓💓

Pierwsze przygotowania z okazji Walentynek już za nami😉Oczywiście nie zdradzimy, bo to niespodzianka😍

W dniu dzisiejszym połączyliśmy warsztaty plastyczne z powtórzeniem liter 😉😁 Bardzo pracowita ta nasza zeróweczka ❤

Dziś nasza zeróweczka we wspaniałych nastrojach tworzyła rzeźby w przestrzeni👌😘

A nasze kochane Żabki i Misie rozpoczęły tydzień od malarskich eksperymentów:-)

Tak pracowaliśmy w zeszłym tygodniu...

Kupujemy, sprzedajemy - dzisiaj nasze zabawy związane były z elementami kupna i sprzedaży oraz posługiwaniem się monetami.

A nawet pozwolono nam zajrzeć w mroczne😉 miejsce, w którym są zamknięte baaardzo niegrzeczne osoby😉Na sam koniec zwiedziliśmy policyjny radiowóz🚔🚓

Dostąpiliśmy zaszczytu zasiąść za biurkiem Pana Komendanta.Poznaliśmy elementy umundurowania oraz złożyliśmy odciski palców.

Dzięki uprzejmości Komendanta z Komendy Głównej Policji w Zgierzu Pana mł. insp.Wojciecha Włodarczyka oraz mł. asp. Roberta Borowskiego,mieliśmy dziś okazję zgłębić tajniki zawodu policjanta, poznać niektóre sekrety😉

Mokro na mokre . Za nami ostatni dzień eksperymentów i ciężkiej pracy . 

Dziś fit nutella,super zdrowa🍓🍎🍏🍋🍍🍠🍉🍑🍈🍌serwowana przez nasze Żabki i Misie😀Było pyyysznie😄

Patrzę, dotykam, wącham, smakuję - wszystkimi zmysłami eksperymentuję. Oto co dziś robiła nasza zeróweczka.

Nareszcie upragniony śnieg ❄ ❄ ❄ z którego powstał piękny bałwanek⛄Oczywiście nie obyło się bez"wojny😉"na śnieżki❄❄❄😍

Tydzień, po feriach zimowych, rozpoczynamy od eksperymentów z wodą 😊😉 . Z Nami nie można się nudzić. Zobaczcie Sami jak dzieci chętnie pracują !!!

Poznając ślady zwierząt🐵🐯🐭🐼🐢🐧🐾🐗🐸na śniegu, sami przekonaliśmy się jak wygląda odcisk naszej stopy👣👣👣Z powstałych śladów zrobiliśmy piękne bałwanki⛄⛄⛄

Dla Dziadunia dzięcioł stuka,
Ryczy krowa, brzęczy mucha,
Osioł skacze, aż do nieba -
Zawsze Dziadka kochać trzeba!!!

Wszystkim Dziadkom w dniu ich święta składamy najszczersze życzenia zdrowia, szczęścia i samych pięknych chwil spędzonych z wnuczętami!!!

Babuniu Kochana! 👵
Weź mnie na kolana! 😇
Ja Cię ucałuję 😘
szczerze powinszuję, 👏
Byś nam długo żyła, ☝☝
zawsze zdrową była. 💪💪

Wszystkim Babciom w ich szczególnym dniu życzymy zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności! Żyjcie nam Babcie ponad 100 lat!

 Warsztaty plastyczne u Misiów i Zeróweczki. Piękne karmniki widnieją na wystawie w przedszkolu. Po ciężkiej pracy czas na pyszny obiadek ❤

Oj w ferie się działo działo się... Integracyjne warsztaty plastyczno - kulinarne u Misiów i Zeróweczki już za nami. Dziś zobaczcie warsztaty kulinarne !!!

W naszym przedszkolu ruszyły już pierwsze przygotowania prezentów na Dzień Babci i Dziadka. 

W zeróweczce praca wre i nie ma czasu na nudę 😊

W grupie Żabek nie nudzimy się ani przez chwilę!!!😆 Tańczymy, śpiewamy, malujemy. Wszystkie buzie uśmiechnięte 👍❤️🐸

Po świątecznym odpoczynku Misie zabrały się za pracę... W zimowym klimacie poznajemy literki i cyferki:-)

A w zeróweczce mimo trwających ferii zimowych nauka ....... przez zabawę 😊😉

Dziś w grupie Żabek lepiliśmy bałwanka😀Jaka zima taki bałwan😀

W poniedziałek tuż przed świętami zeróweczka, misie i żabki robiły świąteczne świece dla rodziców. Oto zdjęcia z warsztatów 🎄🎁

Dzisiejszymi solenizantami w naszej zeróweczce byli Daniel i Juleczka . Życzymy im uśmiechu , wymarzonych prezentów iiiiiii mnóstwa przyjaciół 🎁🍰🎂🍬. Dziękujemy za pyszny tort i małe niespodzianki dla wszystkich dzieci . Miło jest zobaczyć uśmiech na twarzach przedszkolaków.

W Błękitnym Pałacyku w grupie Żabek powstały dziś piękne zimowe drzewa😀

Bardzo dziękujemy mamie naszego ucznia, grupy 0 za tak fantastycznie zorganizowany dzień 😊😉. Zeróweczka wybrała się dzisiaj do ms Muzeum Sztuki w Łodzi gdzie wzięła udział w warsztatach pt. ,, Planowanie planety, czyli duże malowanie ,, . Warsztat towarzyszył wystawie Atlas Nowoczesności . Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku .

Świąteczna atmosfera zapanowała dziś u naszych najmłodszych dzieci:-) Były piosenki, kolędy i oczywiście ŚWIĘTY MIKOŁAJ... A jezeli Mikołaj, to były również PREZENTY i WIELKA RADOŚĆ:-) Wszystkim Rodzicom ślicznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości , życząc jeszcze raz zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia🎅🎄

W grupie Żabek przed Świętami powstają piękne prace plastyczne👍❤️

Mikołajki w Żabkach🐸🎄🎅. Wspólne ubieranie choinki, tematyczna praca plastyczna, odwiedziny Mikołaja i jak zwykle dużo, dużo radości!!!

Mikołajki, ostatni dzień ubierania choinki, przyjście Mikołaja - co za dzień w zerówce!!! Same wrażenia😉. U nas wprost nie można się nudzić . A uśmiech dziecka- bezcenny.

5 grudnia nasze kochane przedszkolaki wybrały się do teatru na przedstawienie pt. "Piękna i bestia". Dla wszystkich było to bardzo miłe i ciekawe doświadczenie.

Andrzejkowe wróżby niegdyś przeznaczone tylko dla niezamężnych oraz mających charakter matrymonialny, dziś to czas zabaw dla starszych i młodszych . Oto przykład tylko kilku zabaw dla dzieci klasy 0.

To już niemal tradycja, że uczniowie klas starszych czytają swoim młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola. Prawda, że uroczy widok.

Matematyka wcale nie musi być nudna, bo matematyka to nie tylko rozwiązywanie zadań w książkach, ale przede wszystkim zabawy, przez które dzieci mimowolnie się uczą. Oto przykłady dzisiejszej pracy w zeróweczce 😇 

Zamki, rycerze, królewny... to był pracowity tydzień u Misiów:-) Liczyliśmy do 6, poznaliśmy nową literkę, ćwiczyliśmy grafomotorykę! Oj działo się... działo:-)

Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno... Jesień mieni się przecież różnobarwnymi kolorami i jesienią też można bawić się na balu. Właśnie taki jesienny bal odbył się dzisiaj w "Błękitnym Pałacyku". Dziękujemy rodzicom za bardzo pomysłowe stroje oraz za poczęstunek dla naszych przedszkolaków.

Wczoraj żabki na zajęciach języka angielskiego utrwalały nazwy kolorów oraz poznały piosenkę o kolorowych koszulkach.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w "Błękitnym Pałacyku" odbyła się 5 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka kredką przez Panią Dyrektor oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i medali.
Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

DZIEŃ   DZIECKA  2019

Zamek dmuchany, lody i malowanie buziek. Było cudownie 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

Dzień wegetarian połączony z warsztatami kulinarnymi. Było pysznie zdrowo i pomysłowo.

Sensorki. Ciasta i dziabolaby z kolorowej masy owsianej.

Przyjęcie urodzinowe- poznaliśmy zwyczaje, potrzebne akcesoria, tematykę oraz jak powinna przebiegać tak wyjątkową uroczystość. Przedszkolaki za pomocą klocków stworzyli swój wymarzony tort oraz wykonali pracę manualne ćwicząc motorykę małą i poznając wygląd cyfr swojego wieku.

Pada śnieg, pada śnieg.....🌨️❄️ dzieci cieszą się!!!
Dzisiaj przedszkole skorzystało ze śnieżnej pogody i szalało na białym puchu.

Idą święta- świąteczne prezenty. Poznawanie symboli i tradycji związanych ze świętami🎄🎁, rozwijanie pamięci słuchowej, rozwijanie mowy. Ćwiczenia motoryki małej i grafomotoryki wykonując gwiazdę świąteczną.

Mały miś, szmaciany miś
Kocha dzieci nie od dziś 
Długo czekał na przyjaciela,
Ale na szczęście tylko do teraz.
Przyjmijcie go miło w tym dniu radosnym 
A on Was obdarzy uczuciem mocnym! 
25 listopada Dzień Misia🐻🐻🐻

20 listopada - Dzień Praw Dziecka. Każdy nasz przedszkolak czuł się dziś wyjątkowo. Poznał jakie ma prawa ale również obowiązki. Następnie postanowiliśmy odzwierciedlić pracą manualną wybrane przez nas prawo do szczęścia. Dzięki temu powstały przepiękny szczęśliwe twarze.
😀😀😀😀😀😀😀😀

"Kolorowym kredkom śni się las zielony, bure misie, czarne koty, złote słońce, strój czerwony na biedronce..." U. Kozłowska
Dzień kredki.

Mini sensorki  i oczywiście zwariowane warsztaty taneczne!!!

Dzisiejszy dzień w przedszkolu był bardzo aktywny oraz pełny wrażeń i uśmiechu. Przyrządzaliśmy wspólnie trzy różne zdrowotne koktajle, poznaliśmy ich skład proces przygotowania jak również smak. Później zaś świętowaliśmy 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był hymn wiersz pt. Kto Ty jesteś oraz tworzenie flagi Polski.

Zdrowe koktajle wieloowocowe.

Sensorki 8 listopada. Malowanie na mleku.

Dziś przedszkolaki na zajęciach konstrukcyjnych tworzą swój wymarzony dom 🏡korzystając z klocków i własnej wyobraźni.

Dziś sówki i motylki poznały nowy termin jakim jest rodzina👨‍👩‍👧 i jego członkowie oraz poznali części domu🏡

Dzisiaj przedszkole świętuje Halloween 🐽🎭🎃

Były straszne kostiumy, zabawa oraz

straszny poczęstunek.

Nie mogło zabraknąć również malowania dyni.

Sensorki - przesypywanie, mieszanie, przesiewanie, czyli bawimy się w Kopciuszka 😊

Jak zwykle nasze kochane przedszkolaki dały z siebie wszystko.

Nasze przedszkolaki malowały dziś parasole☔
Nie było to jednak zwykłe malowanie. Dzieci poznały technikę - malowania gąbką.
Efekty zaskoczyły wszystkich, gdyż gąbka po stemplowaniu zostawiała ciekawe ślady, które każdy mógł podziwiać 😮
I kto powiedział, że podczas deszczu dzieci się nudzą....

Dzisiaj dzieci dowiedziały się jak powstaje wiatr, skąd biorą się chmury i czemu pada deszcz.🍃☔

Czwartek więc dzisiaj sensorki.

Jak zwykle było czadowo!!!

Dziękujemy Pani Ewo.

Tuż przed obiadkiem pracowite przedszkolaki zaznaczyły swoją obecność w naszym przedszkolu sadząc drzewko w ogrodzie, które zostało nazwane
Elza. Będziemy je teraz pielęgnować i patrzeć jak rośnie.

Dzisiaj kolejny udany dzień w przedszkolu.
Nasze dzieciaczki pośpiewały na zajęciach muzycznych potem język angielski. Praca plastyczna na dziś to jesienna dekoracja

drzewka za pomocą soczewicy i innych ziarenek.

Poranna aktywność fizyczna przedszkolaków! 😊

Aby nabrać apetytu przed obiadkiem dziś również sówki i motylki wybrały się do parku w poszukiwaniu mieszkańców lasu i z wielką radością próbowali ich naśladować.❤️💙💚💛💜

Bardzo wyczekiwane przez dzieci zajęcia taneczne
🕺💃

W sali zabaw powtórzyliśmy wspólnie piosenkę o jesieni oraz jej inscenizację🍂🍃🍁

Wyprawa w poszukiwaniu jednego z poznanych mieszkańców lasu i parku - wiewiórki.

Dziś sówki miały bardzo pracowity dzień zaczęliśmy od powtórzenia warzyw i owoców następnie ćwiczyliśmy rozpoznawania przez dotyk darów jesiennych znajdujących się w lesie. Za pomocą ćwiczeń oddechowych poznawaliśmy ciężkości żołędzi i kasztanów.

Na podsumowanie tygodnia warzywno-owocowego motylki własnoręcznie komponują przetwory na zimę.

Dzisiaj swoje święto obchodził Emilek z grupy sówek. Dzieci odśpiewały tradycyjne 100 lat.
Był tort i oczywiście prezent 🎂🍰.

Podsumowanie tygodniowego bloku tematycznego rozróżnianie owoców i warzyw również w grupie sówek.

Dzisiaj kolejny wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. Swoje urodziny obchodziła Nicola.
Był tort, życzenia, sto lat i oczywiście prezent.🎂💐

Pierwsze zajęcia sensoryczne pod okiem pani Ewy.
Przygotowała nie lada gratkę dla naszych przedszkolaków.

Praca, praca i jeszcze raz praca.

Poznajemy cyfrę 4 oraz rozpoznajemy kształt liści

i rozróżniamy ich wielkości.

 

Pierwsze w tym roku przedszkolnym urodziny.
Dziś swoje święto obchodziła Hania.
Z tej okazji jeszcze raz 100 lat!!!

Poznawanie cyfry 3 z wykorzystaniem techniki stemplowania.

Na zajęciach muzycznych uczymy się rozpoznawać rytmy i dźwięki.

Tworzenie owoców z produktów recyglingowych -metoda Montessori.

Następnie poznajemy cyfrę DWA

Poniedziałkowe tańce z panią Ewą. Było czadersko.

Dzieci są coraz bardziej śmiałe.

Zaczynamy bliżej poznawać cyferki.

Dziś na pierwszy ogień poszła

JEDYNKA.

Dzień głośnego czytania. Dziś Mama Leosia odwiedziła grupę sówek i motylków by poczytać wspólnie z dziećmi baśń o brzydkim kaczątku.

Dziś grupowaliśmy owoce i warzywa.